Výběr a skladování

Najít kvalitní kávu pro domácí použití je dnes snazší než kdykoliv dřív, a to i bez prodejny výběrové kávy ve vašem okolí. Kvalitní kávu můžete koupit i v e-shopu online, jako právě zde na stránkách STELLADERO. Zde vás budeme postupně seznamovat s různými tipy a triky, jako to dělají profesionální baristé.

KDE NAKUPOVAT

Supermarkety jen výjimečně zacházejí s kávou jako s čerstvým zbožím, kterým ovšem káva je. Větší šanci koupit čerstvou kávu budete mít při nákupu online. Káva STELLADERO zaručuje vždy 100% čerstvost a kvalitu, díky tomuto věříme, že budete spokojeni, stane se pravidelnými zákazníky a naše káva bude vyhovovat vašim nárokům.

BALENÍ

Úhlavními nepřáteli kávy jsou kyslík, horko, světlo, vlhkost a silné pachy. Dívejte se po kávě v neprůhledných obalech s jednocestnými ventily, které nechávají ze zrn unikat oxid uhličitý, ale nevpouští k nim kyslík. Ani silné papírové pytle kávu nechrání, přistupujte k ní tedy jako ke kávě volně sypané. Dále nekupujte kávu ve vakuově balených sáčcích nebo cihličkách, protože káva v nich je už předem zbavena plynů a vyčichlá. Kupujte kávu co nejčerstvější, ve správném balení, jako je káva STELLADERO.

JE DRAŽŠÍ VŽDYCKY LEPŠÍ?

Nejlevnější káva nikdy není příliš kvalitní. Vysoká cena rovněž nezaručuje kvalitu, spíše slouží k nasycení marketingových triků, kde můžete platit spíše za propagaci značky než za skvělou chuť. Rozdíl mezi málo a vysoce kvalitní kávy bývá často jen malý, a tak je šálek skvělé kávy drobným luxusem, který si můžete snadno dovolit.

SKLADOVÁNÍ

Nákup kvalitní zrnkové kávy je neslepší způsob, jak mít doma vždy čerstvou kávu. Koupená mletá káva podrží svou chuť řadu hodin, zatímco celá zrna zůstávají čerstvá několik dnů nebo dokonce týdnů, pokud jsou dobře uložená. Umelte vždy jen množství potřebné na jedno vaření kávy.